Ikebana International

Chapter # 215 The Netherlands

30 augustus 2017, Eemnes

Opening van het seizoen 2017-2018 met de AGM (Annual General Meeting) in De Hilt. Aansluitend een feestelijke lunch waarbij Mevr. Inomata, de echtgenote van de Japanse ambassadeur, is uitgenodigd. Na de lunch een inspirerende Ohara demonstratie en workshop van Ohara Headmaster Mevr. Conny van Dongen.

a1
a2
a3
a4
a5
a6
a7
a8
a9
b1

6 mei 2017, Den Haag

Voor de afsluiting van dit seizoen brengen wij een bezoek aan de Japanse Tuin van Landgoed Clingendael in Den Haag. Na de lunch bij Brasserie Berlage wordt de inspirerende tentoonstelling "Porselein met Karaker" in het Haags Gemeentemuseum bezocht.

a-1
a-2
a-3
b-1
a-4
a-5
a-8
a-6
a-7
a-9

4 maart 2017, Eemnes

In De Hilt belicht Dhr. Jean Brouwers in zijn inspirerende lezing "Van Korin tot Zeshin" twee interessante stijlperioden in de Japanse kunst van de 17e tot de 20e eeuw. Na de lunch de interessante Ohara workshop "Rinpa", geinspireerd op de lezing door Mevr. Irene Kho. 

a-1
a-2-a
a-2-c
a-3
a-4
a-5
a-6
a-7
a-8
a-9

14 januari 2017, Wageningen

Nieuwjaarsbijeenkomst in hotel de Wereld in Wageningen, waar Dhr. Theo van Vliet een interessante lezing geeft over wabi-sabi en kyudo, het Japanse boogschieten. Na een feestelijke lunch en een korte workshop door Mevr. Mariëlle van Strijp in Het Depot in Wageningen, wordt een bezoek gebracht aan museum Het Depot, Villa Hinkeloord en het Aboretum.

a-2
a-3
a-3a
a-4
a-4a
a-5
a-6
a-7
a-8
a-9

5 november 2016, Eemnes

Twee workshops in De Hilt. In de ochtend een Ichyo workshop door Dhr. Jeroen Vermaas. Na de lunch een Ikenobo workshop door Mevr. Corrie van der Meer.

a-1-jeroen-vermaas-a
a-2
a-2a
a-3
a-4
a-6
a-5a
a-5
a-6a
a-7-marion-wopereis-a

24 augustus 2016, Eemnes

Opening van het seizoen met de AGM (Annual General Meeting) in De Hilt. Aansluitend een feestelijke lunch waarbij Mevr. Inomata, de echtgenote van de Japanse ambassadeur, is uitgenodigd. Na de lunch een inspirerende Sogetsu demonstratie en workshop door Mevr. Anne-Riet Vugts.

1a
1a1
1b1
1b
1f
1c
1g
1ga
1h
1ha

21 mei 2016, Leiden

Een bezoek aan het Sieboldhuis voor de tentoonstelling "Binnenstebuiten", van Mevr. Mieke ter Waal, soft sculpturen geinspireerd op de kimono. Na de lunch op het Cycasterras van de Hortus Botanicus een inspirerende workshop sumi-e,  inktschilderen op rijstpapier, door Mevr. Emanuela Slanzi.

a-2
a-1
a-3
a-4
a-5
a-6
a-9
b-1
b-4
b-9a

12 maart 2016, Eemnes

De inspirerende lezing "Bergen, Vogels en Stillevens", de natuur in de moderne Japanse kunst van 1854-1945, gegeven door Mevr. Inge Klompmakers, japanologe en kunsthistorica.

Na de lunch een Sogetsu workshop door Mevr. Masako Higashi.

 

a-1
a-2
a-3
a-6
a-4
a-7
a-8
a-9
b-1
b-2

 

9 januari 2016, Tilburg

Nieuwjaarsbijeenkomst in het Textielmuseum in Tilburg met een bezoek, onder leiding van een gids, aan de tentoonstelling "Fiber Futures", waar werken van 30 vooraanstaande Japanse kunstenaars te zien waren. Na de lunch een workshop gegeven door een museumdocente, waar wij een bloem van vilt hebben gemaakt.

a-2
a-1
a-3
a-5
a-4
a-6
a-7
a-8
b-1
a-9

24 oktober 2015, Eemnes

Een dubbele workshop in De Hilt. Bij de Sogetsu workshop maken we onder leiding van Mevr. Ingrid Coffeng een schikking  of sculptuur van Malus appeltjes. Na de lunch krijgen we een Ohara workshop door Mevr. Bea Batelaan. We maken een Hana Isho Inclining form vaasarrangement.

2
1
2a
3
4
5
5c
5d
6a
8

19 augustus 2015, Laren en Eemnes

Opening van het seizoen met een bezoek aan de expositie "Belgische Schone" in het Singer Museum in Laren. Na de AGM en een lunch een Ichiyo workshop met de expositie als inspiratiebron door Mevr. Corrie van der Meer en Mevr. Jeanne Rauwenhoff .

1
1a
4
2
6
5
7
8
9
9a

30 mei 2015, Den Haag

Afsluiting van het seizoen met een bezoek aan de expositie "Holland op z'n mooist" in het Gemeente Museum.

a-2
a-1
a-2a
a-3
a-4
a-5
a-6
a-7

7 maart 2015, Elspeet

Lezing over meditatieve tuinen door Dhr. Dave van Eijnsbergen en een Ikenobo workshop door Dhr. Regi Bockhorni da Silva in Mennorode.

IMG1692
IMG1977
IMG1979
P1040712
IMG1980
P1040716
P1040717
P1040718

17 januari 2015, Amsterdam

Nieuwjaarsbijeenkomst met een bezoek aan het Aziatisch Paviljoen van het Rijksmuseum. De dag wordt afgesloten met een lunch in restaurant Solo.

a-1a
a-2
a-1
a-4
a-5
a-10
a-6
a-7
a-8
a-9

8 november 2014, Eemnes

Een Ohara workshop door Mevr. Conny van Dongen en een Sogetsu workshop door Mevr. Jenneke Soejoko.

a-9
a-10
a-11
a-12
a-13
a-14
a-1
a-2
a-3
a-4

27 september 2014, Wijhe/Olst

 

Bezoek aan Kasteel Nijenhuis met een Ichiyo workshop door Mevr. Corrie van der Meer.

IMG3198
IMG3199
IMG3197
IMG3205
IMG3207
IMG3224
IMG3218
IMG3225
IMG3229
IMG3228

 

14 mei 2013, Werkendam

Afsluiting van het seizoen met een bezoek aan de Yokoso Gardens en een rondvaart door de Biesbosch.

a-4
a-1
a-3
a-5
a-6
a-7
a-8
a-9
a-12
a-11

9 april 2013, Amstelveen

Ikenobo workshop door Dhr. Reginaldo Bockhorni da Silva.

a-1
a-2
a-3
a-4
a-5
a-7
a-6
a-8

12 maart 2013, Amstelveen

Ikenobo workshop door Mevr. Lies Reinink. We maken een schikking voor de Pasen.

a-1
a-2
a-3
a-5
a-4
a-7
a-6
a-8
a-9
a-10

12 februari 2013, Amstelveen

Ohara workshop door Mevr. Helene Jansen.

a-2a
a-3
a-2
a-4
a-5
a-7
a-6
a-8

8 januari 2013, Rotterdam

Nieuwjaarsbijeenkomst in Restaurant Sapporo met een Ohara workshop door Mevr. Conny van Dongen.

a-1
a-2
a-3
a-4
a-5
a-6
a-7
a-9
a-8
a-10

11 december 2012, Amstelveen

Sogetsu workshop door Mevr. Anne-Riet Vugts. We maken een schikking voor de feestdagen met als inspiratiebron het werk van de Tjechische kunstenaar Dhr. Karel Malich.

a-1
a-2
a-3
a-5
a-4
a-6
 

13 november 2012, Amstelveen

Ohara workshop door Mevr. Conny van Dongen. We maken een Rimpa arrangement.

a-1
a-2
a-4
a-3
a-5

9 oktober 2012, Amstelveen

Ichiyo workshop ," Balance through Imbalance", door Dhr. Jeroen Vermaas.

a-2
a-1
a-3
a-4
a-6
a-5
a-8
a-7
 ​

18 en 19 augustus 2012, Venlo

Ikebana op de Floriade Tentoonstelling.

a-1
a-2
a-4
a-3
a-5
a-6
a-7
a-8
a-9

8 mei 2012, Amstelveen

Ikenobo workshop door Mevr. Gerda Bolhaar en Dhr. Arie Huisman. We maken een Shoka Shimputai.

a-1
a-2
a-3
a-4
a-5
a-6
a-7

17 april 2012, Amstelveen

Ohara workshop door Mevr. Ellen Schuurman. We maken een schikking met Japans papier.

a-1
a-2
a-3
a-4
a-5
a-6

 

13 maart 2012, Amstelveen

Ichiyo workshop door Mevr. Fieni Semmekrot.

a-1
a-2
a-3
a-4
a-5

14 februari 2012, Amstelveen

Ohara workshop met een rode waaier door Mevr. Conny van Dongen.

a-2
a-3
a-1
a-5
a-4
a-7
a-6

10 januari 2012, Castricum

Nieuwjaarsbijeenkomst met een Sogetsu workshop door Mevr. Anke Verhoeven.

a-1
a-2
a-3
a-4
a-5

13 december 2011, Amstelveen

Ohara kerstworkshop door Mevr. Irene Kho.

a-1
a-2
a-3
a-5
a-4
a-6
a-7

26 en 27 november 2011, Gorinchem

Tentoonstelling ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Nederlandse Ikebana Vereniging.

DSC02098-X2-a
DSC02118-X2-a
DSC02122-X2-a
DSC02125-XL-a
DSC02141-X2-a
DSC02154-X2-a
DSC02159-XL-a
DSC02166-X2-a
DSC02171-X2-a
DSC02177-X2-a

7-9 oktober 2011, Driebergen

Jubileum en symposium met een demonstratie van Mrs. Yoshie Takahashi van de Saga Goryo School.

001Symposium2011140
005Symposium2011003
006Symposium2011004
015Symposium2011005
038Symposium2011050
031Symposium20110061
040Symposium2011043
041Symposium2011040
044Symposium2011015
046Symposium2011016